שירותים טכנולוגיים

חטיבת השירותים הטכנולוגיים של אומניטק מתמחה באספקת שירותי ייעוץ, תמיכה וערכים מוספים בתחומי מחשוב וה- IT. החטיבה מאגדת בתוכה מומחים טכנולוגיים במגוון רחב של תחומים הממוקדים באספקת מענה מיטבי לצרכים העסקיים של אלפי לקוחות החברה. 

 
פורטפוליו השירותים המקיף ורב העוצמה שהחטיבה מספקת מאפשר ללקוחות החברה להתמקד בתחומי הליבה של עיסוקיהם ולהשיג יתרון תחרותי לאורך זמן, באמצעות: 
  • Help Desk טכנולוגי 
  • שירותי חומרה ותוכנה
  • מעבדות שירות
  • שירותי יועצים במיקור חוץ
ניסיונה המוכח של החטיבה באספקת שירותי מיקור חוץ איכותיים בתחום טכנולוגיית המידע מושתת על אמנת שירות
(Service Level Agreement) קפדנית ומחייבת לאספקת מענה אופטימאלי לצרכי הלקוח כערך מרכזי בהווייתה. הסכמי ה- SLA של החטיבה מהווים חלק אינטגראלי ממודל best practices ייחודי וממתודולוגיות העבודה המתקדמות של החטיבה. הסכמים אלו כוללים מדדים כמותיים מוגדרים לכל היבטי השירות להם מחויבת החטיבה, החל משעות פעילות, זמני קריאה והשבתה, דרך תפוקות, זמני תגובה וסבב, וכלה בתדירות מדידת הפרמטרים השונים ואופן הדיווח ללקוח.
 
המומחים הטכנולוגיים המאיישים את הצוות המקצועי של החטיבה מאופיינים ביכולות אישיות גבוהות וידע רב תחומי עשיר המאפשרים להם להעניק ללקוחות החברה שירות מקצועי, אישי וקשוב תוך עמידה בלוחות זמנים והקפדה על סטנדרט גבוה של מצוינות בלתי מתפשרת. איכויות אלו תרמו רבות למוניטין של אומניטק ולמיצובה כספק טכנולוגיה מועדף בקרב ארגונים, מוסדות וגופים בכל מגזרי המשק בישראל.
 
 
צור קשר
סגור סגור

לפרטים נוספים ויצירת קשר,
אנא השאר פרטיך
ואנו נחזור אליך בהקדם

* שם פרטי
* שם משפחה
 
 
* טלפון
* נייד
 
 
* דוא"ל
 
 
* נושא
 
 
הערות
 
 
* קוד אבטחה
 
* נא למלא את כל שדות חובה
מאשר\ת קבלת חומר פרסומי מאומניטק